LIS LINIA: 663 690 690 e­mail: [email protected]

Encase

 

Laboratorium Informatyki Śledczej

Program odzyskuje skasowane pliki, ustala ich daty, określa sposób modyfikacji danych, a także

ustala ostatni dostęp. Zabezpiecza informacje, a także dokonuje ich rekonstrukcji.

Analiza plików jest zautomatyzowana i poprawia sprawność wykonywania kopii nośnika. Jest narzędziem służącym monitorowaniu internetowej historii przeglądania i analizie wiadomości e-mail wraz ze skrzynką pocztową. Cechuje się dynamiczną obsługą zdjęć i RAID (macierzy dyskowych). Jedną z funkcji programu jest generowanie raportu końcowego z wykonanej analizy.

EnCase jest programem uznanym za standardowe narzędzie w zakresie computer forensic. Jego użytkownicy to rozbudowana struktura, stanowiąca o efektywności działania. Wyniki analizy są rzetelne i nie zawierają błędów. Narzędzie nie zakłóca integralności obsługiwanych plików. Wbudowany dodatek EnScript pozwala na uzupełnienie analizy we własne ustawienia. dostosowane do potrzeb konkretnego przypadku, ograniczające pojawianie się informacji dla niego zbędnych.

ANALIZA ZA POMOCĄ PROGRAMU ENCASE PRZYPOMINA ŚLEDZTWO. KROK PO KROKU DOWIADUJEMY SIĘ KOLEJNYCH INFORMACJI, KTÓRE DAJĄ KOŃCOWY RAPORT.

 

NP. ANALIZUJĄC KOMPUTER OSOBY ZAGINIONEJ MOŻNA STWIERDZIĆ GDZIE WCHODZIŁA, NA JAKICH PORTALACH NAJCZĘŚCIEJ SIĘ LOGOWAŁA, Z KIM SIĘ KOMUNIKOWAŁA. MOŻLIWYM JEST ODCZYTANIE KOMUNIKACJI MAILOWEJ POMIMO SZYFROWANIA.